Sutech s.r.o. - logo spolecnosti 
Novinky
WebOS už nebude na HP?
Čtvrtek, 10 Březen 2011 16:32

WebOS

Palm webOS je v informatice název operačního systému pro mobilní zařízení, který je založen najádře Linuxu a proprietárních komponentech vyvinutých firmou Palm. Jedná se o nástupce operačního systému PalmOS.
První zařízení založené na tomto operačním systému byl smartphone Palm Pre. Na trh byl uveden začátkem roku 2009 na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas.
Grafické uživatelské rozhraní operačního systému webOS bylo navrženo pro použití na zařízeních s dotykovým displejem, včetně podpory multidotykových gest. Obsahuje sadu programů pro správu osobních informací včetně webových technologií, jako je HTML 5, JavaScript, AJAX, nebo CSS. Nechybí podpora web 2.0 aplikací jako je Gmail, Yahoo!, Facebook, Linkedln, nebo Twitter, které jsou integrovány do jednoho komunikačního okna. Prostředí webOS je založeno na systému tzv. karet, použitých k přepínání mezi spuštěnými aplikacemi. Palm zveřejnil vývojovou sadu pro vývoj aplikací, nazvanou Mojo. Dále vytvořil katalog aplikací (AppStore) a API pro rozšíření JavaScriptu pro přístup k hardwaru zařízení.

V systému je použito jádro Linuxu, řízení startu systému pomocí Upstart, GStreamer pro podporu multimédií, knihovna libpurple pro instant messaging, Simple DirectMedia Layer pro vývoj her, PulseAudio pro obsluhu zvuku. I přes to, že mnoho webOS předinstalovaných aplikací je založeno na původním systému PalmOS, jedná se o zcela novou platformu. Pro zajištění zpětné kompatibility pověřil Palm MotionApps vývojem PalmOS emulátoru zvaného Classic pro webOS.

Webový prohlížeč webOS je založen na jádře WebKit. Může vykreslovat ve vertikálním, nebo horizontálním zobrazení, nebo se překlápět podle otáčení zařízení. Navíc obsahuje vestavěnou podporu pro přehrávání playlistů (.pls), streamované video ve formátech RTSP, H.263, a H.264. Dne 17. února 2010 představila Adobe Systems doplněk Flash Player pro webOS.

Windows mizí z počítačů HP
Šéf HP se rozhodl říci dílčí sbohem operačnímu systému Windows. Nahradí ho svým webOS. U některých počítačů bezvýhradně, u některých bude mít zákazník na výběr.

WebOS je mezi operačními systémy relativně nováčkem. V roce 2009jejpod názvem Palm OS představila společnost Palm a uživatel se s ním setkal v chytrých telefonech této značky.
V loňském roce Palm koupila společnost HP a nyní se s webOS setkáme především ve smartphonech HP Pre3 nebo HP Veer. WebOS je postaven na linuxovém jádru.
Nová verze operačního systému webOS 3.0 je přizpůsobena pro běh na tabletech (například na očekávaném HP TouchPad) i běžných počítačích.

Šéf společnosti HP Léo Apotheker nyní prohlásil, že od roku 2012 bude na všech počítačích HP automaticky nainstalován webOS. Pouze na některých zůstane možnost instalace (takzvaný dual boot) Windows 7.
Technologický ředitel osobních systému HP Phil McKinney upřesňuje, že to neznamená konec Windows na počítačích HP.
"Je tu obrovská skupina uživatelů, kteří stále chtějí PC s Windows. Ale máme chytré telefony, pady a počítače. A jde o to, že i uživatelé PC je chtějí mít zcela propojené a sjednocené s ostatními zařízeními. Ty se nyní chovají jako samostatné informační ostrůvky. A webOS je všechny propojí." vysvětlil Phil McKinney pro noviny Seattle Pi.

zdroj: www.wikipedia.org, www.technet.cz 
Myš, přímo do ruky. A to doslova!
Středa, 02 Březen 2011 15:26

Saitek Cyborg R.A.T. 7 – unikátní herní myš se na míru přizpůsobí lidské ruce

Společnost Saitek začala minulý rok prodávat zajímavou myš s označením Cyborg R.A.T. 7. Jedná se o herní periferii, které se nemusíte přizpůsobovat – ona se díky speciální konstrukci přizpůsobí na míru vaší ruce.

Při výběru počítačové myši máme každý jiné nároky. Někomu stačí běžný kancelářský model za dvě stovky, jiný hledá tvar, který mu vyhovuje. Jisté však je, že kdo vyzkouší kvalitnější a samozřejmě dražší model, těžko se vrací zpět k levným méně kvalitním typům. Tak je to ostatně s většinou zboží. Kdo tedy někdy vyzkoušel kvalitní myš, není mu líto investovat po letech do podobného modelu.

Takový uživatel už však ví, jaká by jeho myš měla být. Už ví, jaká velikost mu vyhovuje, jaký tvar je ideální. A zde nastává dilema, neboť existují kvalitní myši, na které nedá plno lidí dopustit, a jiným v ruce nevyhovují. A tento problém poměrně zásadním způsobem řeší Saitek Cyborg R.A.T. 7. Tato myš je totiž velmi flexibilně nastavitelná pro každý typ ruky.

Představujeme počítačovou myš, která se pohybuje v cenové hladině kolem 2500 korun. A to je řečeno lidově docela „pálka“. Jedná se o jednu z nejdražších myší, kterou můžeme v ČR koupit.

Vše začíná už u balení. Zajímavě po obvodu a v rozích zkosená krabička předpovídá, že nepůjde o žádné myší ořezávátko. To vidíme hned na čelní straně, na které je myš vyobrazena. Stačí čelo odklopit a přes průhledný plast vidíme celou myš. První poznatek? Její tělo je viditelně spojeno z více částí a nejedná se tak o klasický uzavřený kryt myši.

V balení najdeme mimo myši také pěnou odhlučněnou plechovou krabičku s výměnnými nástavci, CD s ovladači a dva obrázkové manuály. Výměnné nástavce jsou na dvě části – na pravý bok a na zadní část myši, kde si odkládáme dlaň. Výběr je buď z hladkých kusů, nebo pogumovaných proti prokluzování. Názorně jsou díly popsány v galerii článku.

Cyborg R.A.T. 7 je černá. Na vrchní straně je použit tvrdý plast, spodní část kolem senzoru je z hliníku. Celý centrální díl kolem dvou hlavních tlačítek je pevný, ostatní části jsou volně nastavitelné. Hlavní tlačítka, levé a pravé, jsou středně dlouhá a nejsou tichá. Při zmáčknutí je slyšet klasický zvuk kliku. Mezi hlavními tlačítky je scrollovací kolečko. Jeho tělo je hliníkové, na něm je gumový kroužek se zářezy. Má spíše menší odpor a při točení jsou cítit skoky. Kolečko funguje také jako tlačítko, ale nemá funkci vyklonění doprava nebo doleva.

Pod kolečkem je dvojtlačítko s označením DPI, kterým si můžeme rychle upravovat nastavení hrubosti snímání senzoru. Laserový senzor má rozlišení až 5600 DPI. Jaký profil počtu DPI máme nastavený, poznáme na čtyřech červených diodách na levém boku vedle levého tlačítka myši. Vlastní nastavení tlačítek i profilů můžeme provést v programu přiloženém na CD. Zvolit můžeme ze tří přednastavených možností pro funkce tlačítek. Tlačítkové profily měníme spínačem hned vedle levého tlačítka.

Cyborg R.A.T. 7 má celkově pět nastavitelných tlačítek. Kolečko, dvě tlačítka na levém boku a hned nad nimi váleček, se kterým se dá palcem otáček doprava i doleva. Je to vlastně takové širší kolečko v horizontálním směru. Jeho účel je zřejmě velmi specifický. V mnoha akčních 3D hrách totiž mají hráči na kolečku nastaven skok, a tak může tento váleček posloužit pro rychlou změnu zbraní.

Zajímavější je červené tlačítko na levém boku. To má název „Precision Aim“ a slouží v akčních hrách pro odstřelovače, čili snipery. Při běžném hraní potřebujeme mít jistou rychlost v otočení se, avšak na velkou přesnost je potřeba mít nastavenu malou senzitivitu. Pokud hrajeme, máme vše nastaveno pro běžnou hru. Jakmile se však zmocníme zbraně, kde je jemnost míření třeba, podržíme při míření červené tlačítko a dle našeho představení se nám sníží citlivost (senzitivita). Můžeme tak mnohem přesněji mířit.

Vzhledem ke dvěma specifickým prvkům (válečku a červenému tlačítku) je jasné, že myš je určena hlavně na hraní akčních her, zvláště pak stříleček. Posloužit ale Cyborg R.A.T. 7 může také lidem, kteří kladou velký důraz na přesnost a jemnost pohybu myši – řeč je tedy především o graficích a projektantech.

Celá myš je speciální hlavně v oblasti možných nastavení pro ruku. Základním prvkem je váha. Tu je možné redukuvat pomocí závaží ve spodní části. Po odšroubování šroubu, jehož konec slouží zároveň jako inbus pro další úpravy myši, si můžeme přidat či ubrat kroužková závaží. Každé z nich má šest gramů a v balení jich je pět. V přídavné krabičce je na ně i umělohmotný obal, abychom je při nepotřebě neztratili. Myš má bez závaží váhu 140 gramů, se všemi závažími 170 gramů.

Dále už jde jen o nastavení pro ruku. První je délka myši. Tu nastavíme podle toho, kde nám končí prsty, když položíme ruku na myš. Prodloužení myši zajišťuje podložka horní dlaně. Při maximálním prodloužení už musíte mít opravdu velkou ruku. Vybrat můžeme ze dvou jemně pogumovaných nebo jednoho hrubě pogumovaného nástavce.

Pro lepší ovladatelnost si nastavíme také levou část myši, kde máme při držení palec. Z této části nám jasně vyplývá, že myš je vhodná pro praváky, leváci mají bohužel smůlu. Levá část pro držení palcem se dá posunovat nahoru dolů. V tomto směru je důležité, abychom dosáhli na červené tlačítko. Dá se také měnit úhel natočení k tělu myši. Pravá část, která je držena prsteníčkem a malíčkem má také tři výměnné nástavce, ale jde pouze o výměnu, nastavovat se nijak nedá.

Ukázka funkčnosti myši: http://www.youtube.com/watch?v=P_qciGwhrD4

Zdroj: www.novinky.cz
 

 
Notebook za 330 tisíc?
Úterý, 22 Únor 2011 18:07

Server schovaný v notebooku za 330 tisíc. Tohle jen tak někde nepotkáte

Nejenom, že dokáže zamést s kdejakým hráčským desktopem, hravě ale zacvičí i s vaším stavebním spořením. Výrobce zveřejnil některá zajímavá čísla. Brutální výkon kontrastuje s brutální cenou, za kterou pořídíte třeba slušně vybavený Chevrolet Cruze.

Minulý týden jsme testovali Acer Aspire 7750 se čtyřjádrovým Intel Core i7 na nové architektuře Sandy Bridge. Z výkonu jsme byli unešeni, tak silný notebook jsme v redakci ještě neměli. Neuběhl ani týden a máme tu ještě většího kulturistu - Goldmax Eurocom Panther v dech beroucí konfiguraci se šestijádrovým procesorem Intel Xeon.


Panther není žádný tablet do kabelky. Podle údajů výrobce činí hmotnost 5,5 kg, adaptér přidává další více než 1 kg! Šasi je dodávané výrobcem Clevo, do kterého Goldmax dodává svoje komponenty. Je to tedy takové lego, která si můžete přizpůsobit na míru, přičemž je konstrukce přizpůsobena osazení velmi výkonných komponent z desktopů nebo rovnou serverů.


Počítač je určený především pro špičkové nasazení u vývojářů, grafiků a v dalších profi oborech. Tam snad dokáží přetrpět vysokou hlučnost v zátěži, přece jenom je Xeon primárně serverový procesor a pro nasazení v notebooku nebyl zamýšlený. Chlazení tak musí být značně dimenzováno, aby dokázalo při vysoké zátěži zajistit odvod teplého vzduchu. Olej do ohně ještě přilévají extrémně výkonné grafické karty.


Profíci určitě také prominou cenu, která začíná na necelých 68 000 Kč. V nejvyšší konfiguraci s dvojicí 480GB SSD a 24 GB RAM šplhá až na těžko uvěřitelných 330 tisíc korun s daní.


Zdroj: www.technet.cz

 
TELEFON, DO NĚJŽ NEMUSÍTE VLOŽIT SIM A STEJNĚ VOLÁTE?
Středa, 16 Únor 2011 14:56

TELEFON, DO NĚJŽ NEMUSÍTE VLOŽIT SIM A STEJNĚ VOLÁTE?


V příštím roce by se mohla objevit první mobilní zařízení, která budou mít vlastní vestavěnou SIM kartu. Výrobci spolu s mobilními operátory sdružení v asociaci GSMA nyní pracují na jednotném celosvětovém standardu, který by umožnil vzdálenou správu těchto SIM karet. GSMA to oznámila na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně.

Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně to oznámila asociace GSMA. Vestavěná SIM odstraní nutnost fyzicky vkládat klasickou SIM do jednotlivých zařízení. Umožní také připojední k sítím různých operátorů. Dosud znamenal přechod k jinému operátorovi nutnost získat od něj novou SIM kartu.

Vestavěná SIM odstraní nutnost fyzicky vkládat klasickou SIM do jednotlivých zařízení. Umožní také připojení k sítím různých operátorů (dosud znamenal přechod k jinému operátorovi nutnost získat od něj novou SIM kartu). Na konci února by měla specializovaná pracovní skupina předložit svá zjištění evropskému standardizačnímu úřadu ETSI.

Vestavěné SIM karty by se měly objevit například ve spotřební elektronice nebo průmyslových zařízeních. V mobilních telefonech by měly být zpočátku použity spolu s klasickou vyměnitelnou kartou.

Loni na podzim se objevily zvěsti, že vestavěnou SIM kartu chce používat u svého nového iPhonu také Apple. Proti tomu se ale postavili někteří přední evropští poskytovatelé služeb pro mobilní telefony. Apple poté informace o vestavěné SIM kartě dementoval, podle zdrojů listu Financial Times operátoři nevěří, že se Apple plánů vzdal.


 
Spousty odlišných nabíječek na telefon? Minulost!
Středa, 09 Únor 2011 13:59

Jednotná nabíječka pro všechny mobily

Přední výrobci mobilních telefonů začnou uvádět na evropský trh jednotnou nabíječku pro všechny typy mobilů ještě letos. Čtrnáctka výrobců dnes oznámila, že jednotný standard konektoru usnadní život uživatelům a sníží objem elektronického odpadu.

Skupina výrobců zahrnuje Apple, Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorolu, NEC a Nokii. Dále v ní jsou Qualcomm, Research in Motion (RIM), Samsung, SonyEricsson, TCT Mobile, Texas Instruments a Atmel. Nabíječky s jednotným standardem začnou postupně uvádět na trh koncem roku, napsala agentura AP.

V současné době existuje v EU velké množství typů nabíječek pro mobilní telefony. S mnohými z nich lze nabíjet jen jeden určitý mobilní telefon. Téměř každá domácnost podle EK vlastní sbírku již zbytečných nabíječek. Staré nabíječky v současnosti představují několik tisíc tun odpadu ročně.

Podle mluvčí ITU Sarah Parkesové jednotná nabíječka zamezí plýtvání, protože povede k prudkému poklesu počtu nabíječek, a to jak vyráběných, tak později, při nákupu nového modelu, vyhazovaných.
 

USB (Universal Serial Bus) je rozhraní, pomocí kterého počítače komunikují s dalšími zařízeními, například digitálními fotoaparáty, tiskárnami, MP3 přehrávači nebo právě mobilními telefony. Jeho výhodou je možnost připojování a rozpoznávání za běhu a napájecí napětí 5 V s možností odběru až 500 mA.

Již nyní mají některé mobilní telefony a komunikátory pouze jeden USB konektor, který slouží jak pro připojení k počítači, tak pro dobíjení baterie, a to buď prostřednictvím počítače, anebo klasickou nabíječkou z elektrické zásuvky.

"Jsem velmi šťastný, že evropské úřady pro standardizaci splnily rychle naše požadavky a vyvinuly technické standardy pro jednotnou nabíječku pro mobilní telefony. Nyní je čas na výrobcích, aby splnili své závazky a začali prodávat mobilní telefony s novými nabíječkami," řekl novinářům eurokomisař pro průmysl a podnikání Antonio Tajani.

Nové nabíječky mají shodný konektor ve formátu microUSB, který již v současnosti používají někteří výrobci mobilních telefonů. Podle odhadů bude právě tato nabíječka během dvou let na trhu jasně dominovat. Již v roce 2009 totiž hlavní výrobci mobilních telefonů jako Nokia, Apple, Samsung či LG podepsali dohodu, že své nabíječky sjednotí.

Evropská sedmadvacítka si od sjednocení nabíječek slibuje mimo jiné snížení ekologické zátěže. Téměř každá domácnost podle Evropské komise v současnosti vlastní staré nabíječky, které představují několik tisíc tun odpadu ročně. Mobilní telefon přitom má až 450 milionů Evropanů.

Pro uživatele to znamená, ze si snadno nabijí mobil v práci nebo na návštěvě, protože alespoň jednu nabíječku najdou všude. Univerzální konektor navíc zpřístupní nabíjení telefonů přes počítač. Tuto funkci podporuje většina telefonů.


Zdroj : www.novinky.cz, mobil.idnes.cz

 
Nudíte se? Poříďte si medvídka mývala nebo kino na hlavu a obří hledáček pro zdrcadlovky
Pátek, 04 Únor 2011 15:14

Firma Sony představila přídavný displej, který lze přes HDMI připojit k jakékoliv profesionální zrcadlovce. Je primárně určen pro pohodlnější natáčení videa. Na výstavě CES 2011 společnost předvedla i prototyp náhlavního 3D kina a prvního přenosného 3D Blu-ray přehrávače.
Přídavný LCD displej se v dubnu začne prodávat i v Česku. Model s označením CLM-V55 má úhlopříčku pět palců (12,7 cm) a rozlišení WVGA (800 × 480 bodů). Pomocí dodaného adaptéru je možné jej připojit k většině digitálních zrcadlovek přes "sáňky" pro blesk.Obraz je přenášen přes HDMI kabel.
Přímo na výstavišti jsme měli možnost hledáček vyzkoušet a bez problémů fungoval i na Canonu 7D. Lze s ním libovolně otáčet, takže se kameraman může dívat i sám na sebe. Speciální funkce pro zvýraznění obrysů (colour peaking) označí zaostřené části výřezu. Pro přesnější kontrolu zaostření je šikovné použít ještě režim zvětšení pixelů.
Hledáček umožňuje změnu nastavení poměru stran - buď 16:9 nebo 4:3. Regulovat jde i hlasitost, jas, kontrast, barevný tón, teplotu barev a automatické stmívání. Značky na displeji pomáhají zvolit správnou kompozici obrazu tím, že přesně vymezí plochu zobrazovanou televizorem. Nechybí monofonní reproduktor a konektor na sluchátka

3D kino na cesty i na hlavu
Sony na CES předváděla i několik prototypů, které se v blízké budoucnosti na trh nechystají. K nejzajímavějším patřil 3D Blu-ray přehrávač s 3D displejem k jehož sledování nepotřebujete brýle. Samotná technologie "3D bez brýlí" má ještě značnou část vývoje před sebou, ale výsledek u Sony nás příjemně překvapil. Pro jednoho diváka je stereoskopický efekt dobře viditelný. A i když pohnete hlavou nebo samotným přístrojem, obraz se už netrhá, jako tomu bylo u dřívějších prototypů. Jen se lehce, ale viditelně a poměrně nepříjemně zavlní. Desetipalcový displej má rozlišení 1 366 x 768 pixelů.

Ještě v ranější fázi vývoje je 3D kino integrované do velkých brýlí se sluchátky, které se nasadí přímo na hlavu. Prototyp je zatím tak těžký a nevyvážený, že na hlavě vůbec nedrží. Pro každé oko je samostatná OLED obrazovka s rozlišením 1280 × 720 pixelů. Zdroj obrazu se zatím tahá z připojeného počítače, v budoucnu by však měl být přímo v brýlích nebo v kapesním přehrávači. 3D vjem, kvalita obrazu i pseudoprostorového zvuku byla podle nás více než velmi dobrá.

3D kamera i kamerka
Sony uvedlo na trh i svou první 3D kameru určenou pro amatéry. Je výjimečná tím, že má přímo integrované dva objektivy (např. Panasonic potřebuje předsádku) a displej i bez brýlí zobrazuje snímanou scénu ve 3D.
Vylepšení v podobě 3D se dočkala i Bloggie kamerka. Také má dva objektivy a 3D displej s úhlopříčkou 2,4 palců. Rozlišení čipu je 5 Mpix pro focení, natáčení je možné v 1080p.
Sony v Las Vegas předvedlo i našlapané domácí kino, které v sobě kromě přehrávání Blu-ray a 3D blu-ray filmů integruje i internetové služby Netflix, YouTube, Pandora, Hulu a další hudební a filmové portály. Většinou ale nejsou bohužel dostupné českým uživatelům. Systém umožňuje i prohlížení internetu.
Součástí kina je 5.1 reprosoustava, dokovací stanice pro "i" hračky a samozřejmě dva HDMI vstupy. Přes wi-fi BDV-E780W umí v rámci domácí sítě streamovat filmy i hudbu. Bezdrátově jsou připojeny i zadní efektové reproduktory. Samozřejmostí je USB port pro připojení MP3 přehrávačů, atd.
Celý systém je možné ovládat přes iPod touch, iPhone nebo iPad. Tato zařízení fungují zároveň i jako klávesnice například při zadávání internetových adres. Příslušná aplikace je zdarma ke stažení v appstoru.

Zdroj : technet.idnes.cz

 
Rozhýbejte svou hudbu!
Pátek, 28 Leden 2011 12:32

Rolly In motion

Poslední hudební přehrávač od Sony, Rolly, spatřil světlo světa poprvé 29.9.2007 v Japonsku. Já na Rollyho přišla náhodou až v roce 2011. Přišel mi zajímavý a nový i s dvouletým zpožděním, proto se to objevuje právě na našich stránkách. Palmtop Rolly, neboli počítač do ruky, představuje stereo speakera  s 1 Gb paměti a dobíjecí lithiovou baterií,  v designu vajíčka s váhou pouze 300 g. 


Rolly,  spojující různorodé Sony audio technologie, byl vyvinut k vydávání čistých a kvalitních zvuků. Narozdíl od ostatních hudebních přehrávačů má Rolly místo LCD displeje malý interface skládající se z kombinovaného zapnout a vypnout tlačítka a dvou koleček, která mohou být použita k orientaci v písničkách, hudebních albech nebo jako ovládání hlasitosti. 

Přehrávač roly, mající tři pohybové funkce, které mu umožňují hýbat se a blikat světly do rytmu hudby. Rolly analyzuje vlnovou délku, díky níž je možný pohyb do rytmu a ovládání světel. Funkce automatické pohybu využívám připojeného tvz. Motion Editor softwaru, dovolující uživateli přesně nastavit pohyb šesti motorů přehrávače, přesné načasování a výběr vlastních barev LED světel, k vytvoření unikátních pohybových dat. 

Lithiová baterka vydrží průměrně 4 - 5 hodin při plném provozu přehrávače. Výhodou je, že se dá nabíjet přes USB porty, proto ho je možné už dnes nabít prakticky kdekoliv. Rolly, který také podporuje posílání písniček, přes Bluetooth, je cenově dostupný a v dnešní době ho pořídíte s přehledem za US$350.

 
Zavřete oči, odcházím, váš Windows 7
Pondělí, 17 Leden 2011 15:00
Když jsem projížděla internet, novinky ze světa, emaily a tak všechno, co člověk, když pustí prohlížeč většinou udělá, padl mi do oka článek o nově řešeném Windows 8. Je to i poprvé, kdy se Microsoft poprvé vyjádřil k nově chystanému softwaru veřejně a oficiálně.
Nebylo by nic zvláštního, že Windows bude opět nový. Pak jsem se zjistila, že tento nový Windows nebude fungovat na procesoru Intel nebo AMD, ale na energeticky úsporném procesoru ARM (viz níže). Navíc poběží i na čipech z mobilních telefonů.
Hlavní novinkou se pak tedy stává i to, že Windows 8 poběží i pro zařízení s takzvanými "System on a Chip" procesory s architekturou ARM od stejnojmenného výrobce.
Jak jsem již zmiňovala, Windows půjdou spustit i na mobilních telefonech, díky nově navázané spolupráci s NVIDIA, Qualcomm a Texas Instruments a jejich technologii ARM. Z toho vyplývá, že nové Windows bude moci být spuštěn i tabletech a nootebocích bez Intelu a AMD.
Problém s ARM?
Pohled analytický a můj, jak jsem po delším zkoumání zjistila, je o trochu jiný. Dle analytiků nebyl vývoj Windows 8 tak „dokonalý“ jak to vidí široká veřejnost a možná i Microsoft sám. Říkají : „ Vývoj Windows 8 se mohl klidně protáhnout až do roku 2013 a to díky implementaci podpory pro procesory ARM.“
Na veletrhu CES 2011 Microsoft nezabodoval, tak jak předpokládal. Podle mnohých kritiků přichází s podporou pozdě, i přesto, že na ni už rok pracuje.
Microsoft má před sebou ještě dlouhou cestu vývoje než bude Windows kompatibilní s procesory ARM. Ani potom však není úspěch zaručen.
Rychlostí světla

Vývoj v rychlosti startu systému a jeho následovném uspání oproti Windows 7 by měl být dost znatelný, říkají odborníci.
Navíc počítač bude dovybaven webkamerou, já bych ji klidně nazvala „hlídacím psem“, která bude hlídat přítomnost uživatele před počítačem. Pokud se „páníček“ vzdálí, počítač se automaticky uspí, po přiblížení uživatele zpět k počítači se systém opět probudí. Pokud se však přiblíží jiný uživatel než ten co odešel automaticky se přepne na uživatele sedícího momentálně před monitorem.

Ukázka funkčnosti Windows 8:
http://www.youtube.com/watch?v=FKm1jeR_uL4&feature=related
 
Křížem krážem Ebookem
Čtvrtek, 13 Leden 2011 17:00
Jedete autobusem, vlakem, tramvají či metrem, nudíte se. Pustíte si mp3 přehrávač nebo vytáhnete knihu. Mnohdy nemáte u sebe nic do čeho by jste ji dali - proto je tu ebook – kniha do kapsy. Kde se vzal, tu se vzal

Možná by se dalo říct, že ebook, díky svému názvu, patří mezi úplně novodobé výmysly moderní vědy, ale zdání klame. Ebook neboli elektronická kniha se objevila již roku 1971, kdy Michael S.Hart založil Project Gutenberg (Project Gutenberg je dobrovolnická snaha digitalizovat, archivovat a distribuovat kulturní díla).

Prvotní ebook byl zaměřen pouze na obory související s počítači, jako příručka pro hardware. K oslabení oblíbenosti ebooku došlo ve chvíli, kdy začínala mít převahu firma Adobe se svým PDF formátem. Postupně došlo k ebook rozkvětu. Byly vydávány volná díla a díla autorů, kterým již vypršela autorská práva. Následně se k nim připojili i autoři, jimž vydavatel odmítl vydat dílo.


Nejprodávanější kousky
                Server Palm Digital Media uvádí každý měsíc seznamy nejprodávanějších knih v elektronické podobě – je to seznam jen pro jednu platformu (počítače Palm) a je to jen jeden obchod z mnoha, ale přesto dobře ilustruje, jak vypadá trh v e-books. Seznam se dělí na fiction a non-fiction, česky zjednodušeně na krásnou a odbornou literaturu.

V krásné literatuře vévodí sci-fi, horory a humor: v první desítce nalezneme spisovatele jako Robert Ludlum nebo Scott Adams. Na prvním místě je Sběratel kostí od Jeffery Deavera, asi pětisetstránkový paperback o detektivovi-vědci odhalujícího masového vraha s pomocí high-tech zařízení. Takže vlastně sci-fi smíchaná s horrorem.

V „odborné“ literatuře pak první místo už několik měsíců okupuje The Holy Bible čili Bible svatá. Na dalších místech žebříčku nalezneme knihy velmi různých žánrů: verzi známého „pětiminutového manažera“ či podobné metody, jak se stát presidentem zeměkoule snadno a rychle (zřejmě čtení pro ambiciózní manažery a obchodníky na cesty), stejně jako slovníky (2x Webster), kniha o tom, jak vychovávat své dítě a aby to nebylo tak nudné, desítku uzavírá publikace o tom, jak dosahovat většího počtu orgasmů než obvykle s pomocí tzv. taoistického textu, bohatě ilustrováno.

Barevný e-ing?

                Pokud jste si koupili ebook doteď je pravděpodné, tedy spíše jasné, že Vaše čtečka byla vybavena buď LCD displejem - zobrazí barvu i video, ale vyčerpává baterku, hůře se čte na přímém světle a dlouhodobé čtení není tak příjemné nebo elektronickým inkoustem (e-ink) - výborně se čte na slunci a šetři baterii i oči, ale umí zobrazit jen stupně šedi, navíc je relativně pomalý.

Čínská firma Hanvon, prodávající především čtečky a tablety, ovšem oznámila revoluční, i když očekávaný, krok. Na výstavě FPD International v Tokiu představuje první barevnou čtečku, která bude komerčně dostupná. Téměř desetipalcový displej Hanvonu je schopen zobrazit barvy čistě, i když poněkud tlumeně, "jako vybledlé barevné fotografie," říká reporter New York Times o  Hanvonu. "Elektronický inkoust zatím také nedokáže zobrazit video. Přinejlepším zvládne jednodušší animace."

Hanvon není na trhu s elektronickými čtečkami nováčkem, v Číně mu údajně patří 78% podíl na trhu. Hanvon s úhlopříčkou 24,5 cm by se měla začít prodávat v březnu 2011, zatím pouze v Číně a za přibližně 440 dolarů (necelých 8 tisíc korun), tedy cenu o něco nižší než iPad. Zástupci firmy Hanvon nevyloučili možnost, že čtečku budou prodávat i do zahraničí, ať už přes e-shop nebo prostřednictvím obchodních partnerů.

Zdroje: technet.idnes.cz, www.zive.cz

 
Projekt sociální firma
Pondělí, 16 Srpen 2010 11:23
Vzhledem k současné neutěšené situaci jsme se rozhodli vstoupit do projektu "Sociální firma", abychom podpořili handicapované spoluobčany a přinesli jim možnost zvýšení jejich životního standartu díky možnosti výdělku v zaměstnaneckém poměru a zároveň tím pomoci státu snížit výdaje v sociální sféře. Myslíme si že příspěvky formou sbírek nejsou tím ideálním, co těmto občanům pomůže. Dle našeho názoru je to právě plnohodnotné zapojení do společnosti, po čem touží a v čem jim chceme pomoci. Další informace o vývoji tohoto projektu budeme dále přinášet na našich stránkách.
 
AKCE - doporučte nás svým známým
Středa, 21 Červenec 2010 15:47
V rámci studentského prázdninového období t.j. do 30.9. získejte slevu až 100% z Vašeho školení. Stačí k tomu jen doporučit naše školení Vašim známým a přátelům, kteří se při registraci uvedou do vzkazu(poznámky) Vaši e-mailovou adresu, se kterou jste se přihlásili na školení. Za každého přihlášeného získáte slevu ve výši 15% z ceny kurzu, na který se přihlásil.
Pokud se bude jednat o kurzy, jejichž cena je stejná, stačí Vám dokonce jen 6 doporučení. Za každého doporučeného získáváte 15% tj. celkem 90%. Zbylých 10% Vám pak za Vaši snahu dáme navíc jako bonus a poděkování.
Využijte Vaši šanci jak mít školení ZDARMA.
AKCE platí jak pro školení tvorby webových stránek, tak pro práci s linuxem a další vypsané kurzy. Maximální možná sleva je 100%z ceny kurzu tzn. kurz ZDARMA.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL