Sutech s.r.o. - logo spolecnosti 
TELEFON, DO NĚJŽ NEMUSÍTE VLOŽIT SIM A STEJNĚ VOLÁTE?
Středa, 16 Únor 2011 14:56

TELEFON, DO NĚJŽ NEMUSÍTE VLOŽIT SIM A STEJNĚ VOLÁTE?


V příštím roce by se mohla objevit první mobilní zařízení, která budou mít vlastní vestavěnou SIM kartu. Výrobci spolu s mobilními operátory sdružení v asociaci GSMA nyní pracují na jednotném celosvětovém standardu, který by umožnil vzdálenou správu těchto SIM karet. GSMA to oznámila na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně.

Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně to oznámila asociace GSMA. Vestavěná SIM odstraní nutnost fyzicky vkládat klasickou SIM do jednotlivých zařízení. Umožní také připojední k sítím různých operátorů. Dosud znamenal přechod k jinému operátorovi nutnost získat od něj novou SIM kartu.

Vestavěná SIM odstraní nutnost fyzicky vkládat klasickou SIM do jednotlivých zařízení. Umožní také připojení k sítím různých operátorů (dosud znamenal přechod k jinému operátorovi nutnost získat od něj novou SIM kartu). Na konci února by měla specializovaná pracovní skupina předložit svá zjištění evropskému standardizačnímu úřadu ETSI.

Vestavěné SIM karty by se měly objevit například ve spotřební elektronice nebo průmyslových zařízeních. V mobilních telefonech by měly být zpočátku použity spolu s klasickou vyměnitelnou kartou.

Loni na podzim se objevily zvěsti, že vestavěnou SIM kartu chce používat u svého nového iPhonu také Apple. Proti tomu se ale postavili někteří přední evropští poskytovatelé služeb pro mobilní telefony. Apple poté informace o vestavěné SIM kartě dementoval, podle zdrojů listu Financial Times operátoři nevěří, že se Apple plánů vzdal.