Sutech s.r.o. - logo spolecnosti 
Notebook za 330 tisíc?
Úterý, 22 Únor 2011 18:07

Server schovaný v notebooku za 330 tisíc. Tohle jen tak někde nepotkáte

Nejenom, že dokáže zamést s kdejakým hráčským desktopem, hravě ale zacvičí i s vaším stavebním spořením. Výrobce zveřejnil některá zajímavá čísla. Brutální výkon kontrastuje s brutální cenou, za kterou pořídíte třeba slušně vybavený Chevrolet Cruze.

Minulý týden jsme testovali Acer Aspire 7750 se čtyřjádrovým Intel Core i7 na nové architektuře Sandy Bridge. Z výkonu jsme byli unešeni, tak silný notebook jsme v redakci ještě neměli. Neuběhl ani týden a máme tu ještě většího kulturistu - Goldmax Eurocom Panther v dech beroucí konfiguraci se šestijádrovým procesorem Intel Xeon.


Panther není žádný tablet do kabelky. Podle údajů výrobce činí hmotnost 5,5 kg, adaptér přidává další více než 1 kg! Šasi je dodávané výrobcem Clevo, do kterého Goldmax dodává svoje komponenty. Je to tedy takové lego, která si můžete přizpůsobit na míru, přičemž je konstrukce přizpůsobena osazení velmi výkonných komponent z desktopů nebo rovnou serverů.


Počítač je určený především pro špičkové nasazení u vývojářů, grafiků a v dalších profi oborech. Tam snad dokáží přetrpět vysokou hlučnost v zátěži, přece jenom je Xeon primárně serverový procesor a pro nasazení v notebooku nebyl zamýšlený. Chlazení tak musí být značně dimenzováno, aby dokázalo při vysoké zátěži zajistit odvod teplého vzduchu. Olej do ohně ještě přilévají extrémně výkonné grafické karty.


Profíci určitě také prominou cenu, která začíná na necelých 68 000 Kč. V nejvyšší konfiguraci s dvojicí 480GB SSD a 24 GB RAM šplhá až na těžko uvěřitelných 330 tisíc korun s daní.


Zdroj: www.technet.cz